logo fekete                          Miskolci Magister Gimnázium

ÉRETTSÉGI INFORMÁCIÓK

Kedves Érettségizők!

A 119/2000 (IV.16.) Korm. rendelet alapján az érettségi vizsgák tekintetében a következőkre kell készülni.

1. Az előrehozott vizsgákra jelentkezettek most nem tehetnek vizsgát. (Jelentkezésük törlésre kerül.)

2. A 12. évfolyamos diákok közül, aki idén nem jelentkezett felsőoktatási intézménybe (csak érettségi vizsgára) dönthet úgy, hogy a vizsgát nem most, hanem a következő vizsgaidőszakban (2020. őszi vizsgaidőszak) teszi le.

3. Az érettségi vizsga a legtöbb tantárgy esetében írásbeli részből áll. Kivéve az olyan tárgyakat, ahol csak szóbeli vagy gyakorlati rész van (pl. testnevelés).

4. Az írásbeli vizsgákat 2020. május 4 és 2020. május 21. között kell lebonyolítani.

5. Egy tanterembe maximum 10 vizsgázó kerül beosztásra. Az ültetésnél biztosítani kell a 1,5 méteres távolságot a vizsgázók között.

6. Az írásbeli alól felmentéssel rendelkező tanulók szóban vizsgázhatnak.

7. A vizsgázó kérheti az elfogadott vizsgajelentkezésének törlését, vagy megváltoztatását azzal, hogy,

a, a vizsgázó elfogadott vizsgajelentkezését törölni kell, ha a törlést a vizsgajelentkezést fogadó középiskolánál kérelmezi,

b, a vizsgázó vizsgajelentkezését a fogadó intézmény a vizsgázó kérelmére emelt szintről középszintre módosítja,

c, a vizsgázó vizsgajelentkezését a fogadó intézmény a vizsgázó kérelmére- kizárólag idegen nyelvből- középszintről emelt szintre módosítja.

A kérelmet az Oktatási Hivatal honlapján megtalálható formanyomtatványon a vizsgajelentkezését fogadó intézményhez kell benyújtani, elektronikus formában

2020. április 21-én 16.00. óráig, az alábbi e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

A határidő elmulasztása jogvesztő! A formanyomtatvány az alábbi linken keresztül tölthető le!

8. Az első héten, a legtöbb vizsgázót érintő írásbelik a szokásos 8 óra helyett 9 órakor kezdődnek. (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol- német nyelv)

9. A kollégiumi elhelyezést az érettségizők számára igény esetén biztosítani kell, ilyen esetekben, egy szobában egy tanuló helyezhető el.

A részletes szabályozás és az egyes tantárgyak vizsgaidőpontjai a következő linken érhető el!

A kialakult helyzetben kitartást, türelmet, egészséget és a körülmények ellenére nyugodt felkészülést kívánunk mindenkinek!